Druk offsetowy w Krakowie

W miarę postępu technologii drukowania, druk cyfrowy naprawdę się sprawdził. Może jednak pojawić się pewne zamieszanie co do tego, która technologia jest najlepsza dla danego zadania. Jak się okazuje, zarówno druk cyfrowy, jak i druk offsetowy w Krakowie mają swoje zalety i wady. Więc skąd wiesz, którą trasę wybrać, kiedy nadejdzie czas na wydruk? Patrząc na zalety druku cyfrowego, może się wydawać, że to jedyna droga. Cyfrowe wydruki prosto z pliku do wydruku. Tworzenie filmów i płyt nie jest konieczne – więc praktycznie nieistniejące koszty instalacji sprawiają, że jest to tańsza opcja. Jest szybszy, a dowody z prasy cyfrowej są dokładne i zgodne z produktem końcowym . Jeśli chcesz wprowadzić zmiany po wydrukowaniu, możesz je łatwo wykonać bez większych kosztów lub dużych opóźnień. Możesz nawet użyć drukowania cyfrowego, aby skorzystać z drukowania zmiennych danych – coś takiego nie jest możliwe w przypadku druku offsetowego w mieście Kraków.

Istnieją jednak solidne powody, dla których technologia cyfrowa może nie być opłacalną opcją dla twojego projektu. W większości są to jego ograniczenia, które czasami sprawiają, że jest on mniej niż optymalny. Druk cyfrowy Kraków odbywa się tylko w 4 kolorach, co nie pozwala na stosowanie specjalnych atramentów kolorowych i nie można dopasować kolorów. Twój wybór papieru jest również ograniczony, ponieważ drukarki cyfrowe nie mogą drukować na grubszych lub niektórych specjalistycznych papierach. Masz również ograniczony rozmiar i – po osiągnięciu określonej liczby wydruków – druk offsetowy w Krakowie staje się bardziej opłacalną opcją. Ogólnie jakość druku offsetowego jest nadal uważana za lepszą.

Atramenty na wydrukach cyfrowych nie wchłaniają się całkowicie w papier, co może powodować pękanie w końcowym fragmencie, w którym jest nacinany i składany – coś, czego nie można uzyskać z przesunięciem. Możliwość użycia dopasowania kolorów z krakowskim drukiem offsetowym pozwala uzyskać jaśniejsze, bardziej żywe kolory. Dostosowanie ostatecznego wydruku za pomocą specjalnych papierów, wykończeń lub rozmiarów jest możliwe tylko poprzez przesunięcie. Może to być jedyny sposób, w jaki można przejść, jeśli te elementy są ważnym czynnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight − 4 =