Interesuje Cię sprzedaż borówki amerykańskiej?

Zanim zaczniesz sprzedawać owoce takie jak borówki amerykańskie, naucz się je uprawiać. Borówki są pyszne i wyjątkowo bogate w przeciwutleniacze, dlatego uważa się je za super jedzenie. Rośliny są łatwe w uprawie, pod warunkiem użycia kwaśnego kompostu.
Sadzić warto je na wilgotnej, dobrze przepuszczalnej, kwaśnej glebie w słonecznym, osłoniętym miejscu. Podczas gdy jagody są tolerancyjne w cieniu, lepsze plony (i jesienny kolor) uzyskuje się na słońcu. PH powinno być co najmniej tak niskie jak pH 5,5. Jeśli gleba ogrodowa jest alkaliczna (powyżej 6,0), wyhoduj jagody w pojemnikach z kompostem. Najlepiej, aby był on oparty na glinie.

Kupowanie sadzonek i plan na sprzedaż borówki amerykańskiej! Tuleja borówki amerykańskiej Istnieje kilka różnych form. Głównym rodzajem borówki jest borówka wysoka (Vaccinium corymbosum), która jest wyjątkowo odporna, ma duże owoce i wysokie plony. Potrzebuje znacznego okresu zimowego mrozu, aby zapoczątkować kwiaty, a zatem i owoce. Istnieją także wyjątkowo wytrzymałe jagody niskie, V. angustifolium i V. myrtilloides oraz jagody „pół-wysokie”, które stanowią skrzyżowanie tych dwóch. Podczas gdy niektóre odmiany mogą same ustawiać uczciwe plony, wszystkie dają znacznie większe plony, jeśli są sadzone w pobliżu innych odmian. Kwitnienie może nastąpić wczesną lub późną wiosną w zależności od odmiany, dlatego sprawdź, czy rośliny kwitną w tym samym czasie, aby zapewnić skuteczne zapylenie krzyżowe. Kupując, wybierz rośliny, które mają wiele pędów u podstawy. Wszystkie te powinny zostać odrzucone podczas sadzenia, aby zachęcić do dalszego bocznego rozgałęzienia. Całkowicie wytnij słabe pędy. Krzew borówki amerykańskiej ogrodowej z ściółką obornikową W przypadku uprawy jagód w glebie ogrodowej należy dodać dużo nieporęcznych, kwaśnych substancji organicznych, takich jak igły sosny lub wycięte komposty z drzew iglastych. Unikaj obornika na farmie, ponieważ jest on zbyt bogaty dla roślin i spali ich drobne, włókniste korzenie. Estrowy kompost jest przydatny, aby zakwaszać glebę, ale jego struktura jest bardzo delikatna, więc nie pomoże stworzyć optymalnych warunków drenażu.
Rośliny kosmiczne w odległości co najmniej 1 m (3 stopy) od siebie, aby dostosować się do ich rozprzestrzeniania – dalej, jeśli wybierzesz bardziej energiczne odmiany.

Do hodowli w doniczkach użyj pojemnika o średnicy 30 cm (12 cali) dla małej rośliny i półbeczki lub podobnie większej doniczki dla większych roślin. Upewnij się, że pojemnik jest przeszklony lub wyłożony folią polietylenową (przebitą u podstawy), aby uniknąć utraty wilgoci.

Pielęgnacja roślin – borówki amerykańskie są stosunkowo łatwe do pielęgnacji. Upewnij się, że gleba ma stałe pH 5,5 lub niższe, aby uniknąć rozwoju przez chlorozę chlorozy i związanego z nią niedoboru żelaza. Podczas sadzenia można dodawać materiały zakwaszające, ale sprawdzaj pH gleby wiosną i dodaj wióry siarki, jeśli pH wymaga obniżenia. Nie powinno to być konieczne w przypadku roślin uprawianych w pojemnikach, pod warunkiem użycia nawozu i wody deszczowej.

Przycinanie martwego drewna na krzaku borówki – owoce jagodowe na krótkich strzelaninach wyprodukowane wiosną lub wczesnym latem poprzedniego roku. Produkują również drugi późny kolor owoców na szczytach wzrostu w bieżącym roku. Przycinanie jest rzadko potrzebne przez pierwsze dwa lata, kiedy najlepiej jest po prostu wycelować w krzak o otwartym środku, usuwając wszelkie skrzyżowane lub źle umieszczone gałęzie. Przycinaj w dowolnym momencie w okresie uśpienia (od listopada do marca), ale najlepiej pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy pąki owocowe można łatwo odróżnić od pąków liściowych. Tłuszczowe pąki wytwarzają kwiaty i owoce, podczas gdy mniejsze, bardziej płaskie pąki tworzą pędy i liście. Dojrzały krzew powinien zawierać około jednej trzeciej starych, jednej trzeciej młodych w średnim wieku i jednej trzeciej młodych pędów.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =