Interesuje Cię sprzedaż borówki amerykańskiej?

Zanim zaczniesz sprzedawać owoce takie jak borówki amerykańskie, naucz się je uprawiać. Borówki są pyszne i wyjątkowo bogate w przeciwutleniacze, dlatego uważa się je za super jedzenie. Rośliny są łatwe w uprawie, pod warunkiem użycia kwaśnego kompostu.
Sadzić warto je na wilgotnej, dobrze przepuszczalnej, kwaśnej glebie w słonecznym, osłoniętym miejscu. Podczas gdy jagody są tolerancyjne w cieniu, lepsze plony (i jesienny kolor) uzyskuje się na słońcu. PH powinno być co najmniej tak niskie jak pH 5,5. Jeśli gleba ogrodowa jest alkaliczna (powyżej 6,0), wyhoduj jagody w pojemnikach z kompostem. Najlepiej, aby był on oparty na glinie.

Kupowanie sadzonek i plan na sprzedaż borówki amerykańskiej! Tuleja borówki amerykańskiej Istnieje kilka różnych form. Głównym rodzajem borówki jest borówka wysoka (Vaccinium corymbosum), która jest wyjątkowo odporna, ma duże owoce i wysokie plony. Potrzebuje znacznego okresu zimowego mrozu, aby zapoczątkować kwiaty, a zatem i owoce. Istnieją także wyjątkowo wytrzymałe jagody niskie, V. angustifolium i V. myrtilloides oraz jagody „pół-wysokie”, które stanowią skrzyżowanie tych dwóch. Podczas gdy niektóre odmiany borówki amerykańskiej na sprzedaż mogą same ustawiać uczciwe plony, wszystkie dają znacznie większe plony, jeśli są sadzone w pobliżu innych odmian. Kwitnienie może nastąpić wczesną lub późną wiosną w zależności od odmiany, dlatego sprawdź, czy rośliny kwitną w tym samym czasie, aby zapewnić skuteczne zapylenie krzyżowe. Kupując, wybierz rośliny, które mają wiele pędów u podstawy. Wszystkie te powinny zostać odrzucone podczas sadzenia, aby zachęcić do dalszego bocznego rozgałęzienia.

Całkowicie wytnij słabe pędy tylko dzięki temu sprzedaż borówki amerykańskiej będzie mogła mieć miejsce. Krzew borówki amerykańskiej ogrodowej z ściółką obornikową W przypadku uprawy jagód w glebie ogrodowej należy dodać dużo nieporęcznych, kwaśnych substancji organicznych, takich jak igły sosny lub wycięte komposty z drzew iglastych. Unikaj obornika na farmie, ponieważ jest on zbyt bogaty dla roślin i spali ich drobne, włókniste korzenie. Estrowy kompost jest przydatny, aby zakwaszać glebę, ale jego struktura jest bardzo delikatna, więc nie pomoże stworzyć optymalnych warunków drenażu, ponieważ sprzedaż borówki amerykańskiej może nigdy nie nastąpić z tego względu, że owoce nie będą dorodne.
Rośliny kosmiczne w odległości co najmniej 1 m (3 stopy) od siebie, aby dostosować się do ich rozprzestrzeniania – dalej, jeśli wybierzesz bardziej energiczne odmiany.

Do hodowli w doniczkach użyj pojemnika o średnicy 30 cm (12 cali) dla małej rośliny i półbeczki lub podobnie większej doniczki dla większych roślin. Upewnij się, że pojemnik jest przeszklony lub wyłożony folią polietylenową (przebitą u podstawy), aby uniknąć utraty wilgoci.

Pielęgnacja roślin – borówki amerykańskie są stosunkowo łatwe do pielęgnacji. Upewnij się, że gleba ma stałe pH 5,5 lub niższe, aby uniknąć rozwoju przez chlorozę chlorozy i związanego z nią niedoboru żelaza. Podczas sadzenia można dodawać materiały zakwaszające, ale sprawdzaj pH gleby wiosną i dodaj wióry siarki, jeśli pH wymaga obniżenia. Nie powinno to być konieczne w przypadku roślin uprawianych w pojemnikach, pod warunkiem użycia nawozu i wody deszczowej.

Przycinanie martwego drewna na krzaku borówki – owoce jagodowe na krótkich strzelaninach wyprodukowane wiosną lub wczesnym latem poprzedniego roku. Produkują również drugi późny kolor owoców na szczytach wzrostu w bieżącym roku. Przycinanie jest rzadko potrzebne przez pierwsze dwa lata, kiedy najlepiej jest po prostu wycelować w krzak o otwartym środku, usuwając wszelkie skrzyżowane lub źle umieszczone gałęzie. Przycinaj w dowolnym momencie w okresie uśpienia (od listopada do marca), ale najlepiej pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy pąki owocowe można łatwo odróżnić od pąków liściowych. Tłuszczowe pąki wytwarzają kwiaty i owoce, podczas gdy mniejsze, bardziej płaskie pąki tworzą pędy i liście. Dojrzały krzew powinien zawierać około jednej trzeciej starych, jednej trzeciej młodych w średnim wieku i jednej trzeciej młodych pędów.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + fifteen =