Przedszkola Mokotów zachęcają do aktywności artystycznych

Edukacja artystyczna oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Wierzę, że edukacja artystyczna prowadzona przez przedszkola Mokotów jest okazją do wychowywania dzieci w poszukiwaniu prawdy dzięki wyobraźni, wysiłkowi, współpracy i umiejętnościom kulturowym. Dawno temu, kiedy dziedzina edukacji artystycznej pochłonęła moją pasję tworzenia rzeczy i utrzymywała zaangażowanie, gdy uczyłem się więcej o artystach, ich pracowniach, sztuce dziecięcej, sztuce ulicznej, historii sztuki, majsterkowaniu, kreatywności, edukacji muzealnej, interaktywnym uczeniu się , uczenie się oparte na projektach i wspieranie naturalnej kreatywności u dzieci, zanim się ich nauczy. Świeżo po studiach powiedziałem o moim celu, jakim jest doprowadzenie sztuki do młodzieży, w ten czy inny sposób, i jest to cel, który nadal stoi do dzisiaj. Niezależnie od tego, czy trenuję docentów jako edukator muzealny, nauczając w klasie, lub pisząc blog oparty na sztuce, staram się przynieść sztukę dzieciom, w taki czy inny sposób.

Co oznacza dla ciebie edukacja artystyczna?
Dziś zadaję pytanie, na które nie ma konkretnej odpowiedzi: co oznacza dla ciebie edukacja artystyczna, którą prowadzą artystyczne przedszkola Mokotów? Wszyscy mamy różne odpowiedzi, jak zobaczycie w odpowiedziach poniżej. Zanim jednak je przeczytasz, czy wyświadczysz mi przysługę i zapiszesz własną odpowiedź na to pytanie? Gdy to zrobisz, czytaj dalej, a następnie dodaj swoją odpowiedź w komentarzach. Pewnego dnia opublikowałem to pytanie na mojej stronie, a różnorodność odpowiedzi jest bardzo interesująca. Próbowałem podzielić odpowiedzi na niektóre kategorie, ale oczywiście trudno to zrobić dobrze. Co oznacza dla ciebie edukacja artystyczna?

Edukacja artystyczna, którą prowadzą przedszkola Mokotów jest uniwersalną prawdą – sztuki nie można uczyć. Ona uczy nas. Myślę, że edukacja artystyczna jest niezbędna w każdej placówce edukacyjnej na każdym szczeblu nauki. Sztuki MOŻNA uczyć. Ponadto należy tego uczyć. Tyle życia wymaga kreatywności. Nie tylko jako artysta, ale jako biznesmen, naukowiec, inżynier… kreatywne myślenie jest kluczowe! Sztuka jest zawsze pierwszą rzeczą, którą należy odciąć od szkół borykających się z problemami finansowymi, co zawsze łamie mi serce. Tak, możemy pokazać naszym dzieciom, jak robić różne rzeczy, ale poznawanie sztuki, artystów i technik jest tak ważne. Ta edukacja prowadzi do nowych odkryć na temat siebie i świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − eight =