Nauka kitesurfingu na Helu

Kiteboarding i kitesurfing… jaka jest różnica? Często otrzymuję telefony od osób zainteresowanych nauką kitesurfingu pytających mnie „jaka jest różnica między Kiteboardingiem a Kitesurfingiem?” Ogólnie ludzie używają obu terminów luźno w odniesieniu do tego samego sportu. Istnieje jednak różnica techniczna. Kiteboarding odnosi się do używania deski „twin tip”, która jest podobna do wakeboardu i działa równie dobrze, niezależnie od tego, czy jeździsz na niej lewą czy prawą końcówką do przodu. Jest to najłatwiejszy styl jazdy na desce i działa najlepiej, gdy jeździec skacze, wykonuje sztuczki lub po prostu jeździ.

Kitesurfing odnosi się do używania deski kierunkowej, która jest deską surfingową zaprojektowaną do radzenia sobie z dodatkowym stresem – warto jednak przed pierwszym wejściem na desce odbyć kurs – nauka kitesurfingu nie jest trudna, ale niezwykle ważna aby mieć z tego frajdę. Na tej desce można jeździć tylko przodem do kierunku jazdy i specjalizuje się w jeździe na falach. Niezależnie od tego, czy chcesz zostać kitesurferem, czy kiteboarderem, zacznij używać deski typu twin tip. Jest to najłatwiejsza i najbardziej wybaczająca deska w użyciu, która pozwoli Ci opanować kontrolę nad latawcem i podstawowe zrozumienie tego sportu. Przed przejściem na naukę kitesurfingu powinieneś opanować umiejętność pozostawania bez wiatru, przechodzenia, pokonywania średnich fal, wykonywania małych skoków i kontrolowania latawca bez patrzenia na niego.

Zasadniczo powinieneś być w stanie oznaczyć siebie jako pośredniego Kiteboardera. Nauka kitesurfingu może potrwać od 3 miesięcy do roku lub dłużej, w zależności od tego, jak często wychodzisz. Gdy będziesz gotowy, aby przejść do Kitesurfingu z tablicą kierunkową, staniesz przed decyzją, pasami lub bez pasków. Odnosi się to do tego, czy użyjesz pasków do zabezpieczenia się na planszy. Bez ramiączek oferuje wyjątkowe, bardziej zrelaksowane uczucie i pozwala na poruszanie się po desce, jeśli jest to konieczne do prawidłowej jazdy na fali. Jeśli czujesz się wystarczająco dobrze ze swoimi umiejętnościami latawca, polecam pomijanie pasków i naukę bez ramiączek od samego początku. Może to być nieco trudniejsze, ale jeśli nauka kitesurfingu pójdzie Ci dobrze to przejdziesz przez to i poczujesz się świetnie gdy utrzymasz się dłużej na desce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 2 =