Ocieplanie poddaszy pianką izolacyjną

Skład izolacji z włókna szklanego nie zatrzymuje przepływu powietrza przez nią. Średnio ponad 30% ciepła lub klimatyzacji ucieka tam, gdzie zainstalowana jest izolacja z włókna szklanego. Jeśli źle zainstalowany, włókno szklane może również pozostawić przestrzenie wokół urządzeń, umożliwiając ucieczkę jeszcze większego ciepła lub chłodzenia. Izolacja z pianki natryskowej wypełnia wszystkie przestrzenie, zapobiegając ucieczce powietrza i wykonując ocieplanie poddaszy. Działa jak bariera powietrzna. Podobnie jak izolacja celulozowa, izolacja z pianki natryskowej jest znacznie bardziej wydajna niż włókno szklane i ma wyższą wartość R.


– Wartość R. Wartość r produktu to jego odporność na przepływ ciepła. Wyższa wartość R zapobiega ucieczce większej ilości ciepła przez izolację. Domy na ogół starają się osiągnąć wartość R wynoszącą 38 dzięki izolacji i ocieplenia poddaszy. Wartość R izolacji z pianki natryskowej wynosi około 6 na cal, więc osoby używające pianki natryskowej jako izolatora będą potrzebowały grubości około 6,3 cala, aby osiągnąć R-38. Wartość R izolacji z włókna szklanego wynosi około 2,2 na cal, więc do uzyskania tej samej wartości R wynoszącej 38 wymagana jest znacznie grubsza izolacja z włókna szklanego.

Zalecane poziomy izolacji w różnych częściach Polski:
Proces instalacji – Jak instaluje się izolację z pianki natryskowej? Izolacja z pianki natryskowej stosowana na ocieplanie poddaszy składa się z dwóch oddzielnych części, które są łączone podczas natryskiwania. Jedna beczka jest izocyjanianem (strona „A”), a druga beczka jest żywicą (strona „B”). Jednym ze składników lufy bocznej „B” jest środek ogniochronny. Przed użyciem składniki w tej beczce należy odpowiednio wstrząsnąć, aby środek ogniochronny dobrze wymieszał się z całą żywicą. Każdą beczkę powoli ogrzewa się do około 770 ° F przed rozpoczęciem aplikacji. Pompy transferowe wyciągają produkt z każdej beczki i przenoszą ją do dozownika, który kontroluje ilość produktu pobranego z każdej beczki i podgrzewa produkty do odpowiedniej temperatury natryskiwania (zwykle około 150-1600 F). Wąż (który faktycznie zawiera 3 węże) biegnie od dozownika do pistoletu z pianką natryskową, która jest odpowiedzialna za ocieplanie poddaszy. W głowicy pistoletu znajduje się komora mieszania, w której mieszanka izocyjanianu i żywicy jest natychmiast natryskiwana i nakładana na poddasze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − two =