Pozycjonowanie stron w internecie, czyli SEO

Czym jest pozycjonowanie stron w internecie?
Search Engine Optimization (SEO) to praktyka polegająca na zwiększaniu liczby i jakości odwiedzających stronę internetową poprzez poprawę pozycji w wynikach algorytmicznej wyszukiwarki. Badania pokazują, że witryny na pierwszej stronie www uzyskują prawie 95% kliknięć, a badania pokazują, że wyniki, które pojawiają się wyżej na stronie, mają wyższy współczynnik klikalności (CTR) i większy ruch, a wpływa na to właśnie pozycja strony w internecie.

Jak działa SEO?
Wyszukiwarki oceniają swoje wyniki wyszukiwania w dużej mierze na podstawie trafności i autorytetu stron, które zaindeksował i zawarł w indeksie internetowym, na zapytanie użytkowników, aby uzyskać najlepszą odpowiedź. Najbardziej znana wyszukiwarka wykorzystuje ponad 200 sygnałów do oceniania wyników wyszukiwania, a pozycjonowanie obejmuje techniczne i kreatywne działania mające na celu wpływanie i poprawę niektórych z tych znanych sygnałów. Często warto nie skupiać się zbytnio na indywidualnych sygnałach rankingowych i patrzeć na szerszy cel, aby zapewnić użytkownikom najlepsze odpowiedzi.

Pozycjonowanie stron w internecie polega zatem na zapewnieniu dostępności, poprawności technicznej, korzystania ze słów wpisywanych w wyszukiwarkach oraz zapewnianiu doskonałego komfortu użytkowania dzięki przydatnej i wysokiej jakości, specjalistycznej treści, która pomaga odpowiedzieć na zapytanie użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − seventeen =