Kiedy ośrodek uzależnień to najlepsza opcja?

Terapia doświadczalna jaką oferuje ośrodek uzależnień wykorzystuje nietradycyjne metody leczenia, aby pomóc zdrowiejącym uzależnionym przezwyciężyć stłumione uczucia i emocje, które mogły przyczynić się do ich uzależnienia. Typowe rodzaje tej terapii obejmują zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu, takie jak wspinaczka skałkowa.

W ramach terapii holistycznej prowadzonej przez ośrodek uzależnień nacisk kładziony jest na ogólne samopoczucie jednostki; leczone są również fizyczne objawy odstawienia. Terapie holistyczne mogą obejmować jogę, akupunkturę, arteterapię i medytację z przewodnikiem.

Terapia wzmacniająca motywację (MET) jaką oferuje ośrodek uzależnień jest stosowana, aby pomóc osobom w wyzdrowieniu nauczyć się, jak zmienić wszelkie negatywne myśli i zachowania związane z ich uzależnieniem. Ten rodzaj terapii jest często stosowany w leczeniu osób powracających do uzależnień, które mają współwystępujące stany, takie jak choroba afektywna dwubiegunowa i zespół stresu pourazowego (PTSD) jaki leczy się w ośrodku leczenia uzależnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × four =