Ocieplanie poddasza pianką PUR i inną!

Czy pianka w sprayu na poddaszu zwiększa szczelność domu? Może. Czy piana natryskowa do ocieplanie poddasza pianką na poddaszu zmniejsza obciążenie grzewcze i chłodzące kanałów na poddaszu? Prawdopodobnie. Czy wystarczy R-20? NIE.

Zrobiliśmy pewne modelowanie tego, co jest potrzebne, aby strychy pokryte pianką natryskową R-20 przeszły obecny kod, a oni ledwo to robią… czasami. Oto, co na ten temat napisałem w swoim liście sprzeciwiającym się poprawce ociepleń poddasza pianką:

Ścieżka wydajności w kodeksie energetycznym, sekcja 405, może przepuszczać niektóre domy, ale w oparciu o nasze badanie tej metody jest bardzo blisko. Wzorowaliśmy się na dwóch planach domów lokalnego budowniczego. Jeden zdany, a jeden nieudany po cenie 2,99 ACH50. Ten, który przeszedł, był o 0,3% niższy od wymaganego progu jeśli chodzi o ocieplanie poddasza pianką. (Wzorowane plany pięter to 3200 sf z linią dachu izolowaną R-20, klimatyzatorem SEER 14,5, piecem AFUE 96,1 i kanałami na poddaszu). Zleć nam ocieplanie poddasza pianką – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + nineteen =