Czym wykonuje się ocieplanie poddasza?

Z czego wykonana jest izolacja z pianki natryskowej, ocieplanie poddasza?
Izolacja z pianki natryskowej to pianka poliuretanowa. Poliuretan jest rodzajem tworzywa sztucznego. Dwa płynne składniki chemiczne ulegają reakcji chemicznej, w wyniku której powstaje pianka z tworzywa sztucznego. Te chemikalia są powszechnie określane jako strona A i strona B. Ich nazwy techniczne to mieszanka izocyjanianów i polioli.
Aby wytworzyć piankę natryskową do ocieplania poddasza, wykonawcy izolacji z pianki natryskowej muszą nabyć te płynne chemikalia. Komponenty strony A i strony B są produkowane przez wiele różnych firm. Producenci testują chemikalia i wytwarzaną pianę przez około rok, zanim udostępnią je do zakupu profesjonalnym wykonawcom.


Po nabyciu strony A i strony B wykonawcy muszą ułatwić reakcję chemiczną dającą ocieplanie poddasza w celu wytworzenia izolacji z pianki natryskowej. Każdy składnik jest porcjowany i podgrzewany oddzielnie. Substancje chemiczne przemieszczają się oddzielnie przez wąż natryskowy do pistoletu natryskowego. Po wyjściu z pistoletu natryskowego chemikalia ulegają atomizacji. Atomizacja oznacza, że substancje chemiczne odpowiedzialne za ocieplanie poddasza stają się maleńkimi kropelkami o jednakowej wielkości, co pozwala na ich skuteczne wymieszanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eleven − 10 =