Windykacja należności – czym jest?

Faktoring i windykacja należności to zupełnie inna gra. Nie ma taktyki silnej ręki. Firmy faktoringowe oferujące usługi takie jak windykacja należności utrzymują się na rynku, zarabiając na powtarzających się transakcjach. Oznacza to, że muszą być oddani obsłudze klientów w każdym calu tak samo jak Ty. Może się okazać, że dokładają wszelkich starań, aby ułatwić klientom proces płatności, udostępniając im opcje płatności online i inne korzyści, których małe firmy czasami nie mogą zaoferować samodzielnie.

Faktoring fakturowy czy agencje windykacyjne jakich zadaniem jest windykacja należności: co jest lepsze?
Nie ma „lepszego” wyboru pomiędzy faktoringiem a windykacją. Są różne i każdy przyniesie Ci korzyści w inny sposób. Jeśli Twoja firma potrzebuje zwiększyć przepływ środków pieniężnych i generujesz faktury B2B, najlepszym wyborem będzie faktoring. Zapłacisz znacznie mniej, szybciej otrzymasz gotówkę i utrzymasz lepsze relacje z klientami. Ponadto prawdopodobnie będziesz mieć mniej opóźnień w płatnościach na fakturach i prawdopodobnie zmniejszysz również brak płatności, co oznacza, że będziesz mniej potrzebował agencji windykacyjnych.

Jeśli jednak Twoje salda są przestarzałe i nie robisz postępów w kontaktach z zadłużonymi klientami, najlepszym rozwiązaniem będzie windykacja. Nawet jeśli agencja pobierze niewielką kwotę za odbiór, wszystko, co otrzymasz gdy trwa windykacja należności, będzie lepsze niż nic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + fifteen =