Laminowane szkło Warszawa

Połączenie dwóch tafli szkła za pomocą międzywarstwy daje laminowane szkło Warszawa, co jest terminem obejmującym różne kombinacje szkła i międzywarstwy. Ponieważ warstwa pośrednia utrzymuje szkło nawet po rozbiciu, szkło laminowane jest zwykle stosowane tam, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem, a także w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem, takich jak oszklenie dachowe i chodzone. Zdecydowanie najczęstszą warstwą wewnętrzną jest poliwinylobutyral. Popularny jest również octan etylen-winyl (EVA); inne materiały międzywarstwowe obejmują wlewane żywice, poliuretany i materiały jonoplastowe. W przypadku stosowania przezroczystych tworzyw sztucznych, takich jak PVB i EVA, jako międzywarstwy, wiązanie uzyskuje się poprzez zastosowanie ciepła i ciśnienia w kontrolowanym środowisku; jednak plastikowe przekładki utrudniają cięcie. Żywica jest bardziej uniwersalnym klejem i pozwala na produkcję zakrzywionych laminatów. Wymagające specyfikacje wydajności napędzają rozwój rozwiązań międzywarstwowych, z których niektóre nie zapewniają odpowiedniego poziomu przyczepności. Producenci zastrzeżonych warstw pośrednich, takich jak jonoplast na bazie jonomeru, twierdzą, że mają lepszą wydajność w szczególnie wymagających zastosowaniach.
Niewłaściwe przechowywanie PVB może prowadzić do zwiększonej zawartości wilgoci przed użyciem, a dobre uszczelnienie krawędzi oszklonej jednostki zapobiega przedostawaniu się wilgoci do międzywarstwy; albo może ryzykować rozwarstwienie. Rozwarstwienie może również wystąpić, jeśli zniekształcenie dwóch tafli szkła jest źle dopasowane i powoduje naprężenia w międzywarstwie.
CO TO JEST SZKŁO LAMINOWANE?
Przy określaniu szkła do zastosowania w systemach świetlików należy pamiętać, że połączenie międzywarstwy i tafli szkła, które składają się na całą sekcję, ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanej wydajności. Laminowane szkło Warszawato dwa lub więcej tafli szkła połączonych ze sobą za pomocą plastikowej międzywarstwy, ta warstwa pośrednia utrzymuje szkło razem i zostanie zatrzymana w ramce w przypadku pęknięcia jednego lub obu tafli szkła. Jest to zatem szkło bezpieczne i może być stosowane w szklanych oknach. Wyżarzone szkło nie jest tak mocne jak szkło hartowane i jest podatne na pękanie termiczne. Jest to spowodowane, gdy istnieje znaczna różnica temperatur w tym samym kawałku szkła i prawdopodobnie wystąpi tam, gdzie na przykład sąsiednia struktura lub drzewa mogłyby rzucić cień na szybę z częścią jej w słońcu, a częściowo w cieniu. Może to być również spowodowane tym, że inne wykończenia są umieszczone blisko spodu szyby Warszawa, gdzie ciepło wchodzące przez szybę jest odbijane z powrotem do spodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − two =