Medale – z jakie materiału mogą być wytwarzane?

Złoty medal jest bezcenny dla tych, którzy otrzymują prestiżową nagrodę, ale nadal pozostaje faktem, że medale są produkowane. Jaka jest zatem rzeczywista wartość złotego medalu olimpijskiego?

Wartość złotego medalu:
Złote medale na Igrzyskach Olimpijskich 2018 ważyły ​​586 gramów, prawie 20% więcej niż złote medale olimpijskie w Rio w 2016 roku. Miały 92,5 mm średnicy. W sumie 102 medale zostały przyznane w 15 dyscyplinach sportowych; W 2018 r. były pierwsze igrzyska zimowe, w których liczba złotych medali przekroczyła 100. Międzynarodowy Komitet Olimpijski wymaga, aby złoty medal zawierał co najmniej sześć gramów złota i około 92,5% srebra. W tym roku złoty medal to 99,9% srebra z 6 gramami złocenia. Ponieważ sam medal waży 586 gramów, składa się z 580 gramów srebra i zaledwie 6 gramów złota. 2 lutego 2018 r. Złoto sprzedawane było po 42,85 złotych za gram, a srebro po 0,54 złotych za gram. Przy tych poziomach cen rzeczywista wartość złotego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich 2018 wyniosła około 570,30 złotych podczas igrzysk. Złote medale z Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 r. były warte porównywalne 566,62 złotych.

Dlaczego złote medale?
Medale olimpijskie nie zawsze były złote. Na pierwszych współczesnych igrzyskach olimpijskich w 1896 r. Medale przyznane drużynie zajmującej pierwsze miejsce były srebrne, a drugie miejsce otrzymało miedziany medal. W kolejnym sezonie letnich igrzysk olimpijskich w 1900 roku wielu zwycięzców otrzymało trofea i puchary zamiast medali. Dopiero w 1904 roku złote, srebrne i brązowe medale zaczęły być przyznawane zawodnikom. Każde miasto olimpijskie, w którym odbywają się mecze, decyduje o niepowtarzalnym wzornictwie i wybija medale. Projekt medali 2018 został zainspirowany tradycyjnymi elementami kultury koreańskiej. Medale zostały zaprojektowane przez grafika znanego i zawierają koreańskie pismo oraz fakturę pni drzew. Turkusowa i czerwona wstążka zostaną wykonane z tradycyjnej koreańskiej tkaniny. Medale olimpijskie Rio 2016 zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i obejmowały materiały z recyklingu, wieńce laurowe i grecką boginię zwycięstwa Nike.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − two =