Szkolenie dla psychologów pomoże Ci w kontynuacji nauki

Aby zostać licencjonowanym psychologiem musisz nie tylko przejść szkolenie dla psychologów, wymagany jest także stopień magistra (doktora). Istnieje jednak kilka poziomów stopni psychologicznych i każdy poziom niesie ze sobą różne możliwości kariery. Oto podstawowy przewodnik, które możliwości są dostępne na każdym poziomie osiągnięć edukacyjnych:
1. Licencjat z psychologii.
Licencjat z psychologii jest najczęściej wykorzystywany jako platforma startowa do programów magisterskich. Istnieje jednak szereg pozycji na poziomie podstawowym, które można uzyskać jedynie tytułem licencjata, chociaż konkurencja o te pozycje jest raczej zacięta. W rzeczywistości tylko 25% osób z tytułem licencjata z psychologii jest w stanie znaleźć pracę w dziedzinie psychologii. Inni stosują stopień naukowy do zawodu w niezwiązanej (lub pośrednio powiązanej) dziedzinie, takiej jak badania rynku lub praca socjalna. Niektóre podstawowe stanowiska rządu wymagają jedynie 24 godzin kredytowych psychologii, a także jednego lub więcej kursów statystyki. Ponieważ są to jedne z niewielu pozycji związanych z psychologią, które nie wymagają ukończenia studiów wyższych, są wysoce konkurencyjne.

2. Magister psychologii. Studia magisterskie z zakresu psychologii zwykle trwają dwa lata i wzbogacone są o uzupełniające szkolenie dla psychologów. Po ukończeniu magister psychologii otwiera wiele drzwi kariery. Osoby z tym poziomem wykształcenia często pracują w ośrodkach zdrowia psychicznego, zwykle pod nadzorem licencjonowanego psychologa. Wielu innych kontynuuje pracę jako psychologowie przemysłowo-organizacyjni. Większość studentów ze stopniem magistra psychologii decyduje się na kontynuację nauki i uzyskanie doktoratu. Uzyskanie wstępu poprzez szkolenie dla psychologów wzbogacone w programy psychologiczne dla absolwentów może być trudne; mogą być dość konkurencyjne. Studenci, którzy posiadają licencjat z psychologii, są korzystni przy ubieganiu się o przyjęcie, podobnie jak studenci z wysokimi wynikami. Warto w tym wypadku za wczasu zrobić szkolenia dla psychologów, by mieć większe szanse na dalszą edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 5 =