Szkolenie dla psychologów pomoże Ci w kontynuacji nauki

Aby zostać licencjonowanym psychologiem musisz nie tylko przejść szkolenie dla psychologów, wymagany jest także stopień magistra (doktora). Istnieje jednak kilka poziomów stopni psychologicznych i każdy poziom niesie ze sobą różne możliwości kariery. Oto podstawowy przewodnik, które możliwości są dostępne na każdym poziomie osiągnięć edukacyjnych:
1. Licencjat z psychologii.
Licencjat z psychologii jest najczęściej wykorzystywany jako platforma startowa do programów magisterskich. Istnieje jednak szereg pozycji na poziomie podstawowym, które można uzyskać jedynie tytułem licencjata, chociaż konkurencja o te pozycje jest raczej zacięta. W rzeczywistości tylko 25% osób z tytułem licencjata z psychologii jest w stanie znaleźć pracę w dziedzinie psychologii. Inni stosują stopień naukowy do zawodu w niezwiązanej (lub pośrednio powiązanej) dziedzinie, takiej jak badania rynku lub praca socjalna. Niektóre podstawowe stanowiska rządu wymagają jedynie 24 godzin kredytowych psychologii, a także jednego lub więcej kursów statystyki. Ponieważ są to jedne z niewielu pozycji związanych z psychologią, które nie wymagają ukończenia studiów wyższych, są wysoce konkurencyjne.

2. Magister psychologii. Studia magisterskie z zakresu psychologii zwykle trwają dwa lata i wzbogacone są o uzupełniające szkolenie dla psychologów. Po ukończeniu magister psychologii otwiera wiele drzwi kariery. Osoby z tym poziomem wykształcenia często pracują w ośrodkach zdrowia psychicznego, zwykle pod nadzorem licencjonowanego psychologa. Wielu innych kontynuuje pracę jako psychologowie przemysłowo-organizacyjni. Większość studentów ze stopniem magistra psychologii decyduje się na kontynuację nauki i uzyskanie doktoratu. Uzyskanie wstępu poprzez szkolenie dla psychologów wzbogacone w programy psychologiczne dla absolwentów może być trudne; mogą być dość konkurencyjne. Studenci, którzy posiadają licencjat z psychologii, są korzystni przy ubieganiu się o przyjęcie, podobnie jak studenci z wysokimi wynikami. Warto w tym wypadku za wczasu zrobić szkolenia dla psychologów, by mieć większe szanse na dalszą edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − eight =