Kto wykona osuszanie ścian w Twoim budynku?

Jak wygląda osuszanie ścian, jeśli ściany nie są izolowane?
W takim przypadku specjalista ds. Renowacji i osuszania ścian może wysuszyć mokre ściany bez otworów lub usuwania płyty podstawowej. Technicy wykonujący osuszanie ścian umieszczają wentylatory o dużej pojemności wzdłuż ściany co 10 do 14 metrów. Te urządzenia do usuwania powietrza usuwają wilgoć z powierzchni ściany, szybko ją odparowując. Gdy wilgoć wyparowuje, więcej wilgoci trafia na powierzchnię, na której wyparowuje. Ekspert ds. Renowacji zainstaluje również osuszacz chłodniczy o niskiej ziarnistości w wilgotnej ścianie. W zależności od poziomu wilgoci potrzebny będzie jeden lub więcej. Ten zaawansowany sprzęt do suszenia ścian zmniejsza poziom wilgotności, aby pomóc w suszeniu i zapobiec rozwojowi pleśni.

W razie potrzeby specjalista ds. Renowacji i osuszania ścian zainstaluje system suszenia ścian wewnętrznych, umieszczając małe otwory nad płytą progową i wtłaczając powietrze do wnęki ściany. Badania wykazały, że to rozwiązanie jest najlepszym i najszybszym sposobem osuszania ścian z uszkodzeniem przez wodę.

Dodatkowo, jeśli na zewnątrz lub wewnątrz ściany znajduje się bariera dla wilgoci, plan suszenia zmienia się. Bariery dla wilgoci to powłoki lub materiały, które hamują ruch wilgoci z materiału ściany. Większość farb lateksowych jest przepuszczalna i nie stanowi bariery. Ale błyszczące farby mogą tworzyć barierę, a farby emaliowane lub winylowe pokrycia ścienne tworzą pełną barierę. Technicy będą musieli je perforować lub usunąć, aby umożliwić wyciek wilgoci i wyschnięcie ścian. Jeśli wewnątrz ściany znajduje się plastik lub folia, technicy będą musieli ją usunąć zanim wykonają osuszanie ścian. Wynika to z faktu, że suszenie nie zachodzi prawidłowo i w takich sytuacjach rozwija się pleśń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + seventeen =