Instalacje odgromowe Słupsk świadczy elektryk-profesjonalista

W wielu przypadkach można określić wielkość usługi elektrycznej w domu, po prostu patrząc na licznik elektryczny na zewnątrz domu. Poszukaj punktu, w którym główne przewody serwisowe od przedsiębiorstwa użyteczności publicznej wchodzą do domu. Jeśli instalacje odgromowe Słupsk i inne instalacje są dostarczane przewodami napowietrznymi, wejdą one do metalowej rury serwisowej, która biegnie w dół do zewnętrznej ściany domu do miernika. Jeśli miernik jest szklaną kopułą zamontowaną na kwadratowej metalowej podstawie, dom prawdopodobnie ma 100 amperów mocy, podczas gdy nowsza usługa 150 amperów lub większa będzie miała prostokątną podstawę, która rozciąga się poniżej szklanej kopuły. Jeśli widzisz szklaną kopułę zamontowaną na okrągłej podstawie, która ma taki sam wymiar jak kopuła, lub metr umieszczony za płaskim szklanym oknem, które jest równo z frontem zamkniętej metalowej skrzynki, prawdopodobnie masz 60 amperów prądu elektrycznego.

Elektryk wykonujący instalacje odgromowe Słupsk jest jedyną kompetentną osobą do wykonania usług tego typu. Znajdź główny panel serwisowy w domu lub poza nim. Panel zwykle znajduje się po przeciwnej stronie ściany, na której znajduje się zewnętrzny licznik energii elektrycznej. W większości domów będzie to pionowa szara metalowa (lub czasem czarna) skrzynia zamontowana na ścianie w obszarze gospodarczym. Jeśli główny panel serwisowy znajduje się w gotowej przestrzeni życiowej, może być zamknięty w gotowej szafce pewnego rodzaju, ale zgodnie z prawem musi być zawsze łatwo dostępny.

Jeśli wykonujesz instalacje odgromowe Słupsk upewnij się, że podłoga wokół głównego panelu serwisowego jest sucha, a następnie otwórz metalowe drzwi na panelu serwisowym. Wewnątrz panelu zobaczysz dwa rzędy pojedynczych wyłączników z małymi dźwigniami przełączającymi. Te indywidualne lub odgałęzione wyłączniki są ponumerowane i kontrolują poszczególne obwody odgałęzione biegnące w twoim domu w Słupsku. Natężenie prądu poszczególnych wyłączników zwykle wynosi od 15 do 50 amperów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + six =